XIII Niedziela Zwykła 28.06.2026 r.

  1. Wczoraj odbyła się Uroczystość Odpustowa połączona z festynem w naszej parafii. A jutro w poniedziałek 29 czerwca będziemy przeżywali dzień liturgicznego wspomnienia św. Piotra i Pawła. Dziękujemy wszystkim Wam, tworzącym tę Parafię i wspierającym swoją modlitwą, ofiarnością i pracą na rzecz naszej Wspólnoty, a także wszystkim uczestniczącym w odpustowych wydarzeniach. Za wielotygodniową pracę i zaangażowanie w bezpośrednie przygotowanie festynu szczególnie dziękujemy: Justynie i Grzegorzowi Trziszka, Irenie Filip, Marcinowi Filipowi, Katarzynie i Maciejowi Babiuch, Waldemarowi Majerskiemu, Mariuszowi Dobkowi, Marcinowi Galicy, Sołectwom Ptaszków, Janiszów i Dębrznik, Panu Dariuszowi Kurowskiemu, Radzie Parafialnej, wszystkim z nimi współpracującym, obsługującym stanowiska gastronomiczne i edukacyjne, Kamiennogórskiej Powiatowej Komendzie Policji na czele z Panem Komendantem Mariuszem Rusieckim, Nadleśnictwu Kamienna Góra z panem nadleśniczym Marcinem Fułatem, Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita, tym którzy ofiarowali rzeczy na loterię, karnety, ciasta i na różne sposoby od początku przygotowań wspierali to dzieło. Dziękujemy Artystom, którzy wczoraj występowali na kamiennogórskim rynku. Dziękujmy Urzędowi Miasta - Panu Burmistrzowi Januszowi Chodasewiczowi i Jego współpracownikom, Muzeum Tkactwa i Pani Kustosz Małgorzacie Ogonowskiej i z nią współpracującym, Miejskiemu Centrum Kultury na czele z Panem Piotrem Słowińskim i obsłudze nagłośnienia oraz sceny. Wszystkim z bliska i daleka, którzy z ogromną życzliwością włączyli się w nasz Odpust Parafialny i jeszcze dziś posługują. Dziękujemy tworzącym oprawę liturgiczną wczorajszej Uroczystości Panu Organiście wraz z Chórem, Panu Jakubowi Piętce, Czesławowi Adamczykowi i tym którzy posługiwali w domu parafialnym, szczególnie Pani Małgorzacie Bulandzie. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

  2. Dziś w IV niedzielę czerwca ofiary na tacę przeznaczmy na cele remontowo inwestycyjne. Bóg zapłać.

  3. Rozpoczęły się wakacje. Msze święte w tygodniu sprawowane będą o 7:00 i 18:00. Niedzielna msza w Janiszowie w sobotę o 19:00.

  4. Ks. Sławomir odwiedzi swoich chorych jutro w godzinach porannych. Ks. Mateusz uda się z posługą sakramentalną do swoich chorych w sobotę 4 lipca.

  5. Dziś podczas mszy o 10:30 modlimy się za dzieci, młodzież, katechetów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników oświaty i dziękujemy za mijający rok szkolny proszą jednocześnie o bezpieczne wakacje.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca. W przyszłą - pierwszą niedzielę lipca po mszy o 12:00 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.

  7. W środę zapraszamy do udziału w Nowennie ku czci MB Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji wspólnej modlitwy. W tych intencjach sprawowana jest również wieczorna msza św. na zakończenie, której otrzymamy błogosławieństwo relikwiami św. Rity.

  8. W związku z podjęciem od 1 lipca przez ks. Sławomira posługi w Jeleniej Górze serdecznie dziękujemy, za pięcioletnią pracę w naszej parafii i upraszamy wszelkie łaski: Bożą moc uzdalniającą do realizacji powołania i tworzenia wspólnoty w nowym miejscu.

  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  10. I Komunia w 2027 roku planowana jest na 16 maja o godz. 10:00. Zbieramy wypełnione deklaracje. Można je również odbierać w zakrystii.

  11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek od 16.00 do 17.00.